Firma Naděje dává naději na uzdravení stovkám lidí

Firma Naděje dává naději na uzdravení stovkám lidí
ilustrační foto
Další fotky: 
Firma Naděje dává naději na uzdravení stovkám lidí
Firma Naděje dává naději na uzdravení stovkám lidí

Když Jarmila Podhorná před lety zakládala v Brodku u Konice svou firmu Naděje a začala experimentovat s výtažky z bylin, vůbec netušila, že výsledky její práce pomohou tolika lidem. Dnes je její Naděje nadějí stovek nemocných.

Alternativní léčba zajímala Jarmilu Podhornou od útlého mládí, jenže tehdy se o ní vůbec nemluvilo ani nepsalo. Ještě jako mladá učitelka studovala účinky bylinek a po letech, když se už i u nás začalo uznávat léčitelství, bylinkáři i alternativní léčba řady neduhů, rozhodla se splnit svůj sen. Než začala sama vyrábět tinktury z léčivých rostlin, zkoušela jejich účinky na příbuzných a známých. A hned první tinktura z třezalky výrazně zlepšila stav při roztroušené skleróze včetně zlepšení pohyblivosti a zklidnění organismu. Pro paní Jarmilu to byl důkaz, že její volba je správná.

Naděje Jarmily Podhorné má těžké začátky již za sebou. Sama majitelka na dobu, kdy první tinktury vyráběla doma ve sklepě, vzpomíná s úsměvem. „Není snad rostlina, která by na něco nebyla. Byliny přece lidem dodávají zdraví odjakživa. Jde jen o to, dostat z nich to nejlepší, ty největší léčivé síly,“ tvrdí Jarmila Podhorná.

Právě proto se po prostých bylinách dala na výrobu tinktur z pupenů rostlin. „Pupeny obsahují mimořádně hodnotné látky, které v jiných částech rostliny nejsou. Je to pochopitelné – v pupenech je zakódovaná celá budoucnost rostliny. Jsou zde různé hormony, enzymy, minerály, stopové prvky, vitamíny apod. To vše se stává základem pro výrobu extraktů, a proto jsou tinktury získané z pupenových výluhů mimořádně účinné,“ vysvětluje Jarmila Podhorná.

Jak vzrůstal zájem o produkty, rozrůstala se i její firma. Dnes dává práci víc jak dvacítce lidí, a to v oblasti, která nabídkou vhodných pracovních příležitostí zrovna neoplývá.

Naděje má svou vlastní bylinkovou zahradu v níž rostou nejen naše, ale i cizokrajné a čínské rostliny. Na okraji Brodku pak pomalu roste nové centrum firmy s plochami, jež postupně obsazují stromy, keře a byliny využívané k výrobě tinktur. „Vysázeli jsme část jinanů, oskeruší, amerických ořešáků, jeřábů, kaštanů jedlých, černého rybízu a dalších dřevin, které pro výrobu potřebujeme. Kdy to bude hotovo? To záleží na penězích. Jak něco vyděláme, vysadíme další kousek plochy,“ usmívá se Jarmila Podhorná.

(ok)

 

Poslat nový komentář