Parkoviště v nemocnici letos nebude

Parkoviště v nemocnici letos nebude
ilustrační foto

Na úterním jednání zastupitelstva města Prostějova byla otevřena i otázka případného vzniku nového parkoviště v nemocnici. Stávající parkoviště je kapacitně nevyhovující i proto, že ho mimo návštěvníků nemocnice a polikliniky využívají obyvatelé přilehlého sídliště a zaměstnanci nemocnice. Nové se ale letos určitě stavět nebude.

„O situaci samozřejmě víme a se společností Agel jsme již jednali. Nové parkoviště by mělo vzniknout na volné ploše hned u vstupu do areálu,“ uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková. Podle radního Aloise Mačáka to ale letos určitě nebude. „Pro letošní rok Olomoucký kraj neotvíral žádné investiční akce, mohu ale přislíbit, že o získání finančních prostředků se zasadím tak, aby bylo parkoviště postaveno v roce 2016,“ vysvětlil Mačák.

Podle některých zastupitelů se o komplikace zasadil i sám Agel. Od loňského roku musí za parkování v areálu platit nejen pacienti, ale i zaměstnanci. Proto raději využívají parkovací plochu mimo areálu nemocnice. Na tu své vozy odstavují i obyvatelé nedalekého sídliště. „Bohužel, když se toto sídliště stavělo, nikdo nepočítal s tím, že o dvě desítky let později bude mít každá rodina jedno až dvě auta,“ dodala Rašková. (ber)

Poslat nový komentář