Chodníky letos přijdou radnici na tři miliony

Chodníky letos přijdou radnici na tři miliony
ilustrační foto

Radní vzali na vědomí plán celoplošných oprav chodníků v Prostějově na letošní rok. V rozpočtu města jsou na ně vyčleněny 3 miliony korun. Nových chodníků se tak dočkají mimo jiné obyvatelé Vrlovy, Hloučelní, Plumlovské, Určické, Studentské ulice a sídliště Svornosti.

„Seznam chodníků byl navržen s ohledem na jejich technický stav, na frekvenci jejich využití a také k propojení již opravených úseků v jeden celek. Lokality byly také konzultovány s odborem rozvoje a investic magistrátu a se správci inženýrských sítí, aby nedošlo k opravě chodníku v místě, kde je plánovaná investiční akce, případně výkopové práce,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Plán počítá s komplexními opravami chodníků o celkové rozloze 3 330 metrů čtverečních s předpokládanou cenou 800 Kč za m². Předpokládaná celková cena je vyčíslena na 2,684 mil. Kč s desetiprocentní rezervou na případné nepředpokládané vícepráce. „Na průměrnou cenu 800 korun za metr čtvereční se podařilo srazit původní přibližně dvojnásobné ceny díky elektronickým aukcím, které jsem prosadil na začátku volebního období,“ podotkl Jiří Pospíšil.

Další finance na opravy chodníků se nabízí úsporou prostředků za letošní zimní údržbu. Zatímco v loňské zimě šlo jen v období prosinec a leden na údržbu komunikací a chodníků 4,22 milionu korun, letos za stejnou dobu stála zimní údržba město pouze 945 tisíc korun. (red)

Poslat nový komentář