Místo zebry se rozhlížejí policisté

Místo zebry se rozhlížejí policisté
ilustrační foto
Další fotky: 
Místo zebry se rozhlížejí policisté
Místo zebry se rozhlížejí policisté

V rámci celorepublikové preventivní dopravní akce, zaměřené na bezpečnost chodců, se na frekventované přechody v Prostějově vydali policisté. Akci "Zebra se za tebe nerozhlédne" pořádá oddělení tisku a prevence společně s ředitelstvím služby dopravní policie Policejního prezidia ČR a Besipem. S policisty se na přechodech budeme setkávat denně až do 4. dubna.

„Hlídky budou na takových stanovištích, aby mohly v případě potřeby zasáhnout do řízení dopravy a aby byly všemi účastníky silničního provozu viditelné. Při výkonu služby se zaměří na dodržování pravidel při přecházení pozemních komunikací a na respektování pravidel silničního provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel vůči chodcům,“ vysvětlil František Kořínek z oddělení tisku a prevence prostějovské policie.

Podle krajského koordinátora Besipu Miroslava Charouze je prevence zejména u dětí důležitá. „Spolu s policisty jim vysvětlujeme zásady správného přecházení vozovky a upozorňujeme na riziko spojené s mylným tvrzením o absolutní přednosti chodců,“ uvedl Charouz s tím, že dětem rozdává za správné odpovědi dárkové předměty. Zvýšený dohled u přechodů pro chodce budou policisté provádět denně až do pátku v době od 7 do 8 a od 14 do 15 hodin. (ber)

Foto: ber

 

Poslat nový komentář