Hostinští, nekupujte lihoviny od neregistrovaných distributorů

Hostinští, nekupujte lihoviny od neregistrovaných distributorů
ilustrační foto

Olomoučtí celníci při kontrolách zjistili, že dva roky po metanolové aféře jsou někteří provozovatelé restaurací schopni nakupovat lihoviny mimo schválenou distribuční síť. "Konečný prodejce lihu je totiž povinen nakupovat líh pouze od oprávněných osob, to znamená od registrované osoby povinné značit líh, nebo od registrovaného distributora lihu. V případě, že hostinský neprokáže nákup lihoviny ze schválené distribuční sítě, hrozí mu pokuta do výše pěti milionů korun. Navíc mu lze uložit i zákaz činnosti nejdéle na dva roky," uvedla mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová.

Prodejce, který nabízí alkoholické nápoje, musí rovněž vlastnit oprávnění k řemeslné živnosti Hostinská činnost. Konečný prodej lihu tak může realizovat pouze v rámci podnikatelské činnosti a ta je vázána vydáním koncese. Tuto je povinen každý prodejce vyřídit do 17. dubna 2014.

Veškeré informace k uvedené problematice a seznam schválených distributorů jsou uvedeny na webových stránkách Celní správy České republiky: http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/RZLInternet.aspx

(red)

 

Poslat nový komentář