„Alkoholovou“ koncesi stále nemá tisícovka prodejců

„Alkoholovou“ koncesi stále nemá tisícovka prodejců
ilustrační foto

Posledním dnem, kdy mohli prodejci lihu a lihovin zažádat o koncesi, byl čtvrtek 17. dubna. Na prostějovském živnostenském úřadu se do poloviny týdne o ni přihlásila slabá polovina prodejců. Zbylí riskují až milionové pokuty.

„Máme evidovaných 1 500 hostinských, o koncesi na prodej lihu a lihovin se přihlásilo dosud jen přes sedm set zájemců. A to ještě nevíme přesné číslo, kolik lidí prodává lihoviny spolu s dalším zbožím v rámci obchodní činnosti. Mohou jich být stovky, možná i tisícovka. To však ukáží až následné kontroly," uvedla mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová s tím, že koncese se netýká například prodejců piva či vína. Požádat o ni naopak musí spolky a sdružení, které na svých akcích alkohol nalévají, jako jsou dobrovolní hasiči či sokolové.

Sankce za neoprávněné podnikání, kterým prodej alkoholu bez koncese po 17. dubnu je, může dosáhnout až jednoho milionu korun.

Ještě větší trest ale čeká prodejce, kteří neprokáží, že zboží nakupovali ze schválené distribuční sítě. Těm hrozí pokuta až do výše pěti milionů nebo zákaz činnosti. (red)

 

Poslat nový komentář