Restaurace skladovala nezdaněné lihoviny

Restaurace skladovala nezdaněné lihoviny
ilustrační foto

Chystáte se na víkend vytáhnout bicykly a vyrazit třeba na Boskovicko? Pokud se chcete po cestě posilnit, raději se vyhněte tvrdému alkoholu. Celníci v jedné zdejší restauraci zabavili stovky litrů nezdaněného alkoholu v lahvích a barelech. Více než polovina lihovin nebyla označena kontrolní páskou.

Celníci v pondělí zkontrolovali restauraci na Boskovicku. V rámci místního šetření celníci prohlédli veškeré části objektu provozovny, která se skládala z restaurace, baru, kuchyně a skladových prostor. Mezi stavebním materiálem, různým odpadem a potravinami pro kuchyni našli 69 šestilitrových barelů bez etikety a kontrolní pásky s čirou tekutinou. Při orientačním měření zjistili, že obsahuje přibližně 35 % etanolu. Dále našli 2 388 označených lahví o obsahu 0,1 – 1 litr s obsahem různých lihovin. Celníci z nich odebrali vzorky pro posouzení v celně-technické laboratoři.

„Provozovatel restaurace nebyl schopen doložit jakékoliv doklady o nabytí zboží. Dle jeho výpovědi mu lihoviny nepatří, údajně si je tam uskladnil jeho známý,“ uvedla Lada Temňáková tisková mluvčí CÚ pro Jihomoravský kraj s tím, že celníci zajistili 740 litrů lihovin, z toho 410 litrů nebylo označeno kontrolní páskou. Únik na spotřební dani byl předběžně vyčíslen na 70 tisíc korun.

Kromě propadnutí zboží a doměření dlužné spotřební daně hrozí majiteli zajištěného zboží i pokuta za nakládání s neznačeným lihem až do výše pěti milionů korun. (ber)

Foto CÚ

Poslat nový komentář