V Přerově se budou vykupovat PET lahve

V Přerově se budou vykupovat PET lahve
ilustrační foto

Přerovské technické služby se obyvatelům rozhodly platit. Aby ubylo plastových lahví u ulicích města, budou je vykupovat.

"Zkušenosti v České republice s výkupem této komodity takřka neexistují, takže nemáme k dispozici žádné srovnávací údaje. Přesto to chceme zkusit," uvedl jednatel Technických služeb města Přerova Václav Zatloukal. Kromě čistého města by měl nápad působit motivačně především pro děti ze základních škol, které se technické služby snaží oslovit.

Cena za jeden kilogram bude sice pouhá koruna, podle oslovených Prostějovanů je to ale dobrý nápad. „Sbíráme plastová víčka, tak proč ne lahve. Stejně bychom ty peníze zase dali na charitu,“ nechala se slyšet paní Dana. Jiří Malý je zase přesvědčen, že by z města ubyl nepořádek stejně jako si to slibuje Přerov. „Víno v plastových lahvích pijí hlavně lidé bez domova a nechávají je tam, kde konzumovali. Myslím, že pro ně by to byl motiv víc než dobrý, vsadím se, že by byla čistá i Hloučela,“ dodal.

Vedení firmy ASA, které má v Prostějově na starost úklid i sběrné dvory, ale s podobnou aktivitou v nejbližší době nepočítá. (ber)

Komentáře

Nevím, kolika Prostějovanům se bude chtít vozit PETKY do Přerova. Nemá v tom redaktor trochu guláš?

Poslat nový komentář