Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Vedeme, průměrný Čech ročně vypije 144 litry piva

Vedeme, průměrný Čech ročně vypije 144 litry piva
ilustrační foto

Průměrný Čech loni vypil 144 litry piva. I když v Evropě ve spotřebě tohoto nápoje stále jasně vedeme, rekordní čísla z let předešlých jsou už minulostí. Ještě v roce 2003 totiž na každého Čecha vycházelo 160 litrů. Většina lidí si totiž už zlatý mok raději koupí v obchodě a vypije doma.

Spotřeba piva v Česku na hlavu mírně spadla, meziročně o dva litry. V Evropském měřítku to ale na vítězství s velkým náskokem stále stačí.

Fenoménem se v současnosti stává tzv. Homebrewing, neboli vaření vlastního piva. Věnuje se mu i Honza S. Pětačtyřicetiletý Prostějovan už uvařil desítky typů piva. „Začínal jsem recepty z internetu, dneska už mám svoje vlastní, osvědčené. Vařím hlavně černou osmnáctku, kterou vyžadují i moji kamarádi,“ sdělil PvNovinkám sládek - amatér. Podle jeho slov jsou všechny suroviny lehce dostupné. „Slad, chmel i kvasnice kupuji přes internet, vodu vozím ze studny na chalupě, protože má vynikající chuť. Pak stačí už jen nádoba na kvašení, dva hrnce a sporák,“ dodal Honza. Ve velkovýrobě ho brzdí daňové zákony, v každé domácnosti je totiž možné uvařit maximálně 200 litrů piva ročně. (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style