Boj o hodiny byl úspěšný, podpořil ho i generálmajor Blaško

Boj o hodiny byl úspěšný, podpořil ho i generálmajor Blaško
ilustrační foto
Další fotky: 
Boj o hodiny byl úspěšný, podpořil ho i generálmajor Blaško

Jana Kostelníková je autorkou projektu Přijdu včas. V jeho rámci již několik měsíců žádala město Prostějov o finanční podporu na další dvoje hodiny. Přikleplo ji až poslední zastupitelstvo.

V rámci projektu Přijdu včas je v republice rozmístěno osm bezpečnostních stojanů s hodinami. "Dva z nich jsou v Prostějově, takže si myslím, že projekt podporujeme dostatečně. Navíc zastupitelstvo již dříve tomuto projektu schválilo nejen zápůjčku prostor k umístění hodin, ale i vybudování potřebných přípojek,“ oponoval návrhu náměstek primátora Zdeněk Fišer. Na podporu projektu vystoupil generálmajor v záloze Hynek Blaško, kterého k podpoře projektu přiměla tragedie ve vlastní rodině.

V květnu roku 2008 zmizel beze stopy z havlíčkobrodského parku Budoucnost jeho devítiletý syn Jakub. O měsíc později bylo jeho tělo nalezeno ukryté pod větvemi v okrajové části města. Slovenský pedofil Antonín Novák se přiznal, že Jakuba odvedl na ubytovnu, kde chlapce znásilnil. Vše si přitom nahrál na video ve fotoaparátu. Jakub chtěl vše říct doma, a to se mu stalo osudným. Novák se polekal a rozhodl se, že chlapce zavraždí. Slíbil mu, že ho zavede domů, ale místo toho s ním zamířil na opačnou stranu města. Na odlehlém místě pak Jakuba zardousil a přikryl větvemi. Za pomoci privátního sponzora a radnice nechalo do parku Budoucnost občanské sdružení Přijdu včas nainstalovat hodiny pro děti. Další jsou na Kalinově nábřeží. Nejen děti, ale i dospělí si hodinami mohou v případě jakéhokoliv nebezpečí přivolat okamžitou pomoc a jsou v dosahu městského kamerového systému. Na hodinách v parku Budoucnost je pamětní deska věnovaná památce zavražděného Jakuba Šimánka. Je napsána formou „vzkazu“ od Jakuba dětem a nabádá k obezřetnosti.

Zastupitelé nakonec sdružení přiklepli 53 tisíc korun. (ber)

Poslat nový komentář