Pozor! Dárek po telefonu není zadarmo

Pozor! Dárek po telefonu není zadarmo
ilustrační foto

Další společnost se sídlem ve Švýcarsku se rozhodla oslovit české zákazníky zásilkovým prodejem. Holicí strojky Good Shave rozdávané po telefonu má stále více českých spotřebitelů. Jeden telefonický rozhovor a každý získá holicí strojek jako dárek. Není to však zadarmo. Obdarovaní musí uhradit poštovné a balné dosahující výše běžné ceny tohoto zboží a jednou zásilkou to nekončí.

Švýcarská společnost Westerfield International obvolává české domácnosti se záminkou ankety zjišťující používání holicích strojků. Odměnou volanému má být darovaný výrobek. Jindy anketu vynechají a rovnou nabízí bezplatný uvítací balíček. Náklady na zabalení a dopravu si však už musí spotřebitel uhradit sám. Navíc se společnost snaží zavázat zájemce k pravidelnému odběru výrobků formou předplatného, což se překvapený zákazník dozví až s první zásilkou.

Spotřebitelé mají právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí zboží a dostat své peníze zpět. Obchodní podmínky uveřejněné na internetových stránkách společnosti Westerfield International obsahují mimo jiné ustanovení nutící spotřebitele zasílat odstoupení od smlouvy i případné reklamace do Holandska. „Takový požadavek má pouze za cíl odradit spotřebitele od uplatnění jeho zákonných práv. Pokud s obchodními podmínkami není zákazník během hovoru seznámen, nezavazují jej. Pro účely odstoupení od smlouvy může využít českou adresu uvedenou na vystaveném dokladu,“ vysvětluje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu. (red)

 

Komentáře

Westerfield International AG|St.Jakob-Strasse 37|9000 St. Gallen|

Kontakt:|roland.kaegi@gmlaw.ch

Poslat nový komentář