Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Hospodaření na ZŠ Horáka šetří policie

Hospodaření na ZŠ Horáka šetří policie
ilustrační foto

O dvoumilionové „ráně“ v hospodaření Základní školy Dr. Horáka PvNovinky již informovaly. Viníka nyní hledá policie.

„Mohu říct jen to, že jsem z pověření rady města podal státnímu zastupitelstvu trestní oznámení na neznámého pachatele za trestný čin porušení povinnosti při správě cizího majetku, v tomto případě příspěvkové organizace,“ uvedl na posledním jednání zastupitelstva primátor Prostějova Miroslav Pišťák. Podle jeho slov je v této chvíli celá věc v rukou policie. „Dostal jsem vyrozumění od státního zástupce, že 19. března byla celá věc postoupena k šetření Policii ČR. V této chvíli se jí zabývá oddělení hospodářské kriminality,“ dodal primátor.

Komu nakonec zůstane v ruce černý Petr v podobě obvinění, tak zatím není jasné. (ber)

Komentáře

Tak a už dořediteloval

Zatím pan ředitel odvolán není i když už jsou známy výsledky auditu, naši radní je měli v úterý na stole.... Zápis z Rady města ze dne 29. 4. zatím také na webových stránkách magistrátu chybí.... Mám maličko obavu, aby celá kauza nešla do ..... tak jak je to v této republice běžnou skutečností.... Bohužel :-(  Mrzí mě, že i média v tomto nejou důslednější a netlačí na řešení celé situace....

Tak je ten ředitel odvolán, nebo ne?

Níže jsou uvedeny výňatky ze dvou jednání Rady města a to z 18. 3. a 1. 4. 2014:

Usnesení rady města ze dne 18. 3. 2014

http://www.mestopv.cz/cz/obcan/samosprava/rada-mesta/usneseni/2014/usneseni-107-schuze-rady-mesta-prostejova.html

 

20. Souhlas s poskytnutím finančních prostředků (mimořádné zálohy) provoz ZŠ Prostějov, ul. Dr. Horáka 24 Usnesení č. 4230: Rada města Prostějova n e s o u h l a s í s poskytnutím finančních prostředků (mimořádné zálohy) ve výši 1.334.750 Kč v měsíci březnu na provoz Základní škole Prostějov, ul. Dr. Horáka 24 určených k vyplacení na začátku III. čtvrtletí 2014, u k l á d á Mgr. Ivanu Pospíšilovi, řediteli ZŠ Prostějov, ul. Dr. Horáka 24, předložit na příští schůzi rady návrh řešení ekonomické situace školy (materiál předat PaedDr. Říhovi, vedoucímu Odboru školství, kultury a sportu do 24.3.2014).

Usnesení rady města ze dne 1. 4. 2014

http://www.mestopv.cz/cz/obcan/samosprava/rada-mesta/usneseni/2014/usneseni-109-schuze-rady-mesta-prostejova.html

19.6 Souhlas s poskytnutím finančních prostředků (mimořádné zálohy) na provoz Základní škole Prostějov, ul. Dr. Horáka 24 Usnesení č. 4285: Rada města Prostějova s o u h l a s í s poskytnutím finančních prostředků (mimořádné zálohy) ve výši 1.334.750 Kč v měsíci dubnu na provoz Základní škole Prostějov, ul. Dr. Horáka 24 určených k vyplacení na začátku III. čtvrtletí 2014.

Dále:

19.4 Čerpání rezervního fondu Základní školy Prostějov, ul. Dr. Horáka 24 na odvod za porušení rozpočtové kázně Usnesení č. 4283: Rada města Prostějova s c h v a l u j e čerpání rezervního fondu Základní školy Prostějov, ul. Dr. Horáka 24 ve výši Kč 208 576,-- na odvod za porušení rozpočtové kázně. 19.5 Žádost příspěvkové organizace Základní škola Prostějov, ul. Dr. Horáka 24 o prominutí odvodu za porušení rozpočtové kázně Usnesení č. 4284: Rada města Prostějova ve funkci zřizovatele příspěvkové organizace Základní škola Prostějov, ul. Dr. Horáka 24, IČ 479 22 516 a) r o z h o d l a  nevyhovět žádosti ředitele příspěvkové organizace Základní škola Prostějov, ul. Dr. Horáka 24, IČ 479 22 516, o prominutí odvodu za porušení rozpočtové kázně (ve výši 776 517,- Kč)

Takže ten zbytek se také zaplatí z nějakého dalšího rezervního fondu? Je přinejmenším zvláštní, že nic z těchto informací neproběhlo v tisku, stejně tak jako to jakým způsobem chce pan ředitel situaci řešit a co předložil panu Říhovi. V některém z dříve uvedených článků se píše, že výsledek auditu, který radnice zadala Olomoucké firmě má být znám již zítra tzn. 28. 4. 2014.... Takže uvidíme, copak se dozvíme...????

 

 

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style