Kraje obnoví spojení mezi Dzbelem a Moravskou Třebovou

Kraje obnoví spojení mezi Dzbelem a Moravskou Třebovou
ilustrační foto

Olomoucký a Pardubický kraj dospěly ke společné dohodě o obnově vlakového spojenína hranicích obou regionů. Vlaky mezi Dzbelem a Moravskou Třebovou by se měly rozjet s platností nových jízdních řádů od 14. prosince.

Olomoucký kraj o obnovu spojení dlouhodobě usiloval a inicioval kvůli tomu řadu jednání.„Celou nešťastnou situaci způsobila nepodařená optimalizace veřejné dopravy v Pardubickém kraji,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák, kkterý podpořil realizaci kroků, které vedly k dohodě obou krajů. Patřilo k nim především zadání studie věnující se koncepci veřejné dopravy na hranicích obou krajů. Na tu měla navázat takzvaná návrhová studie objednaná Pardubickým krajem. „Na návrhové studii ze strany Pardubického kraje stále trváme. Vlaky musejí mít nějakou návaznost,“ upozornil Mačák.

V Pardubickém kraji dojde k opětovné objednávce vlaků Moravská Třebová - Chornice. Mezi Chornicemi a Dzbelem budou prozatím jezdit čtyři páry vlaků v pracovních dnech a 2 páry o víkendu. Dosud nahrazuje zrušené vlakové spojení v této lokalitě autobusová doprava. Pardubický kraj hodlá obnovit železniční spojení mezi obcí Chornice a Moravskou Třebovou k 1. září, Olomoucký kraj se připojí s objednávkou na trati Dzbel–Chornice 14. prosince. (red)

Poslat nový komentář