Ředitel školy Ivan Pospíšil byl dnes odvolán!

Ředitel školy Ivan Pospíšil byl dnes odvolán!
ilustrační foto

Radní dnes na své schůzi jednohlasně schválili odvolání ředitele Základní školy v ulici Dr. Horáka Ivana Pospíšila. Podle našich informací si Ivan Pospíšil odvolání osobně převzal.

Zmíněná základní škola je jedinou, které nebyla schválena roční účetní uzávěrka. Poté, co vyšlo najevo, že v účetnictví je asi dvoumilionové manko, zamířily sem kromě kontrolorů z magistrátu i orgány činné v trestním řízení. Primátor města Miroslav Pišťák totiž podal trestní oznámení pro podezření z porušení zákona při správě cizího majetku a zkreslování výsledků hospodaření příspěvkové organizace.

"Důvody odvolání v písemném usnesení rady města jsou značně obsáhlé. Stručně se dá říci, že ředitel nezajistil řádné vedení účetní evidence a porušil své povinnosti při správě majetku. Doško k porušení rozpočtové kázně a vzniku značné škody," potvrdila náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že magistrát s postihem ředitele vyčkával až do doby, kdy bude mít k dispozici kompletní výsledky kontrolního šetření. "Závěry kontrolního oddělení magistrátu již máme, zápis obsahuje téměř sto stránek. Předali jsme jej orgánům činným v trestním řízení. Po poradě s právníky jsme se dohodli na odvolání pana ředitele, což bylo schváleno jednohlasně všemi členy rady," dodala Ivana Hemerková.

Na uvolněné místo bude vypsáno výběrové řízení. Než z něj vzejde osoba nového ředitele či ředitelky, povede školu dosavadní statutární zástupce ředitele. (ok)

Komentáře

Je vidět, že máte "dobré" informace. Ani nevíte, jak se jmenuje...

Je mi to líto, protože pan ředitel býval mým učitelem a jako učitel byl vynikající. No je vidět,že honba za penězi vede prostě a jednoduše ke zkáze osobnosti.

Dává žákům vyborný přikldat žiďák.V této době je škola v hrozných dluzích.Ivo už si neškrtne 

jde dobrým příkladem všem žákům...

No konečně. Že si dali ale načas. Lituji ale jeho nástupce, který ten marast v ekonomické oblasti a vztazích ve škole bude dávat dohromady.

Poslat nový komentář