Křižovatku smrti u Čechůvek zpomalovací pruhy minou

Křižovatku smrti u Čechůvek zpomalovací pruhy minou
ilustrační foto

Radní se opětovně zabývali zlepšením bezpečnostní situace na křižovatce Čechůvky – Kralice, kde v poslední době došlo k nehodám s tragickými následky. Vedení města tady schválilo vybudování čtyř sloupů veřejného osvětlení. Zpomalovací pruhy ale na komunikaci nebudou. Zakazuje to vyhláška ministerstva dopravy.

"Prověřovali jsme možnost instalace příčných zpomalovacích pruhů na hlavní komunikaci. Vozidla často nedodržují maximální povolenou rychlost, která zde je 70 km/hod, a řidiči jedoucí po vedlejší komunikaci pak nemají možnost na rychle jedoucí auto zareagovat," uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková.

Užití zpomalovacích pruhů řeší Technické podmínky TP 85 vydané Ministerstvem dopravy České republiky k 1. srpnu 2013. Ty stanovují, že zpomalovací prahy lze použít na místních komunikacích funkční skupiny C (obslužné) a D1 (pěší zóny, obytné zóny aj.) a na účelových komunikacích. Jejich použití na dálnicích, silnicích a místních komunikacích funkční skupiny A (rychlostní) a B (sběrné) možné není. "Na základě tohoto předpisu tak není povoleno zpomalovací prahy na této silnici instalovat," dodala Rašková.

Krajský úřad Olomouckého kraje zadal zpracování bezpečnostního auditu uvedené křižovatky, který má být dokončen do 30. června tohoto roku. (red)

Komentáře

Podle mě je jediným řešením kruháč. Tady je opravdu na  místě. Pokud retardéry zakazuje vyhláška ministerstva, je to postavené na hlavu, ale dobře, s tím se nedá nic dělat. Ta světla jsou podle mě jen vyhozené peníze, co si pamatuji, nebyla tady jediná havárie v noci, všechno za bílého dne. Kocourkov.

Poslat nový komentář