Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Pozor na kompromitované emailové schránky, varuje policie

Pozor na kompromitované emailové schránky, varuje policie
ilustrační foto

Na základě mezinárodní policejní spolupráce Policie ČR obdržela od německých kolegů informaci k případu vyšetřování kompromitace masivního množství e-mailových schránek, které měly být zneužívány k odesílání nevyžádané pošty. Pachatelé této trestné činnosti disponovali přihlašovacími identifikačními údaji schránek spolu s přístupovými hesly. V rámci tohoto případu němečtí kriminalisté identifikovali mimo jiné i 50 tisíc e-mailových schránek v české národní doméně, tj. s uvedením emailové adresy končící "cz."

 

"V rámci preventivního opatření naši specialisté odboru informační kriminality úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR zpřístupnili na webových stránkách Policie ČR aplikaci (http://aplikace.policie.cz/kontrola-emailu), pomocí které si mohou uživatelé emailových schránek v národní doméně „.cz“ ověřit, zda nebyla kompromitována právě jejich schránka," uvedla mluvčí Policejního prezidia Petra Strašilová.

V případě, že schránka uživatele byla zneužita, prostřednictvím této aplikace bude majiteli emailové adresy zaslána zpráva s návodem, jak má uživatel dále postupovat.

Policie ČR od uživatelů kompromitovaných emailů nežádá žádnou zpětnou vazbu. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style