Pozor na kompromitované emailové schránky, varuje policie

Pozor na kompromitované emailové schránky, varuje policie
ilustrační foto

Na základě mezinárodní policejní spolupráce Policie ČR obdržela od německých kolegů informaci k případu vyšetřování kompromitace masivního množství e-mailových schránek, které měly být zneužívány k odesílání nevyžádané pošty. Pachatelé této trestné činnosti disponovali přihlašovacími identifikačními údaji schránek spolu s přístupovými hesly. V rámci tohoto případu němečtí kriminalisté identifikovali mimo jiné i 50 tisíc e-mailových schránek v české národní doméně, tj. s uvedením emailové adresy končící "cz."

 

"V rámci preventivního opatření naši specialisté odboru informační kriminality úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR zpřístupnili na webových stránkách Policie ČR aplikaci (http://aplikace.policie.cz/kontrola-emailu), pomocí které si mohou uživatelé emailových schránek v národní doméně „.cz“ ověřit, zda nebyla kompromitována právě jejich schránka," uvedla mluvčí Policejního prezidia Petra Strašilová.

V případě, že schránka uživatele byla zneužita, prostřednictvím této aplikace bude majiteli emailové adresy zaslána zpráva s návodem, jak má uživatel dále postupovat.

Policie ČR od uživatelů kompromitovaných emailů nežádá žádnou zpětnou vazbu. (red)

Poslat nový komentář