„Na prázdniny bezpečně“, říkají si strážníci

„Na prázdniny bezpečně“, říkají si strážníci
ilustrační foto
Další fotky: 
„Na prázdniny bezpečně“, říkají si strážníci

Preventivní akce „Na prázdniny bezpečně“ bude probíhat v čase letních prázdni v různých lokalitách města Prostějova. Cílem je kontrola cyklistů, zda mají správně vybavené jízdní kolo.

"Pokud cyklista má jízdní kolo v pořádku, dostane drobný dárek v podobě reflexního doplňku na oděv. V opačném případě obdrží na bicykl reflexní samolepky. Ty plně nahradí odrazky a výhodou je, že neupadnou, jak se tomu často u klasických odrazek stává," uvedla strážník Jana Adámková.

První prázdninové dny se mohli cyklisté se strážníky setkat ve Školní ulici a v Sádkách. "Zkontrolovali jsme celkem 272 cyklistů, správně vybavené kolo jich mělo 135," dodala Adámková. U zbylé poloviny cyklistů byly zjištěny nedostatky, nejčastěji v podobě chybějících odrazek ve špicích kol. (red)

Povinná výbava jízdního kola

Bílá odrazka - vpředuČervená odrazka -vzaduOranžové odrazky - na šlapadlech a ve špicích kolDvě funkční na sobě nezávislé brzdy

Za snížené viditelnosti světla: bílé vpředu, červené vzadu (to může být i přerušované). U bílého světla platí, že i to může být přerušované, ale pouze tam, kde je funkční veřejné osvětlení.

Poslat nový komentář