Druhý ročník Národní potravinové sbírky se blíží

Druhý ročník Národní potravinové sbírky se blíží
ilustrační foto
Další fotky: 
Druhý ročník Národní potravinové sbírky se blíží

Dne 22. listopadu 2014 se uskuteční druhý ročník Národní potravinové sbírky, kterou v rámci projektu Potraviny pomáhají organizuje odborná platforma Byznys pro společnost společně s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy.

Tato sbírka proběhne po celé České republice ve více než 160 prodejnách obchodních řetězců Tesco, Kaufland, Penny Market, Globus a Albert a ve všech prodejnách dm. Stejně jako minulý rok zde bude možnost koupit a darovat trvanlivé potraviny na pomoc lidem v nouzi v charitativních zařízení daného kraje. Sbírka spolu s projektem Potraviny pomáhají upozorňuje na nedostatek potravin mezi některými skupinami obyvatel, jako jsou senioři, matky s dětmi nebo rodiny v tísni a umožňuje projevit solidaritu a pomoc konkrétním a adresným způsobem.

 

V loňském roce se v rámci Národní potravinové sbírky vybralo více než 66 tun potravin, které byly následně rozvezeny matkám s dětmi v azylových domech, lidem bez domova, dětem do dětských domovů a dalším potřebným, jako například lidem s fyzickým či mentálním postižením. Část potravin putovala i do nízkoprahových zařízení.

Nyní už jsou všechny potraviny z loňské sbírky rozdány. Organizátoři této akce ale věří, že i letos bude sbírka úspěšná a potravinové banky se opět naplní.

K hladkému průběhu celé Národní potravinové sbírky je zapotřebí přes 2 000 dobrovolníků. Všichni, kteří mají zájem se do této akce aktivně zapojit, se již nyní mohou přihlásit na stránkách www.potravinypomahaji.cz. (red)

Poslat nový komentář