V prostějovské porodnici se rodí o sto šest

V prostějovské porodnici se rodí o sto šest
ilustrační foto

Čtyři sta devadesát pět. Přesně tolika dětem už letos pomohli na svět zdravotníci Nemocnice Prostějov. O tom, že mají zdejší odborníci plné ruce práce, svědčí i letošní statistiky, podle kterých se v prostějovské porodnici narodilo o 59 dětí více než za stejné období v loňském roce.

 

Co do počtu novorozeňat vedou v letošní statistice zatím chlapci, těch přišlo na svět celkem 265. Děvčátek se narodilo 230. Zdravotníci se zatím nedočkali žádných dvojčátek. Jednu pětinu porodů provedli lékaři za pomocí císařského řezu, převážná část žen tak rodila v prvním půlroce přirozenou cestou.

I v letošním půlroce volily maminky pro své ratolesti tradiční česká jména. Na svět letos přicházejí nejčastěji Elišky, Sofie, Natálie, Anny, Adélky nebo Karolíny. Mezi nejoblíbenější chlapecká jména patří Jan, Jakub, Daniel, Dominik, Vojtěch, Matyáš, Tomáš a Filip. Objevily se však i jména méně tradiční i mírně exotická. Zdravotníci pomáhali na svět například malé Nancy, Abigail, Katrine nebo Melany. Mezi chlapci narozenými v letošním půlroce se zase objevil malý Timmy, Markus, Adrian či Nikolas.

Prostějovská nemocnice je držitelem celosvětového ocenění Baby friendly hospital - nemocnice přátelská k dětem. Porodnice disponuje třemi samostatnými, klimatizovanými porodními boxy s úplným sociálním zázemím. Nedílnou součástí porodnice je také porodní vana a polohovatelná porodní lůžka. Pacientka má možnost volby způsobu porodu, standardní už je dnes aplikace epidurální analgezie. Přítomnost otce u porodu je samozřejmostí a je zdarma, včetně u císařského řezu. (red)

Komentáře

Urcite ne,personal je v PV docela drsny,nastesti ja vedela co me ceka :)chce to pevne nervy!!!!

přátelská k dětem rodila jsem v Prostějově 2 děti třetí v OL a můsím říct že PV na vybavenost jo dobrý ale v OL je zase špičkový přístůp nejen k rodičkám ale i k miminkům takže za mě Prostějov určitě není špička jak tu píšou protože personál je protivný neochotný no hrůza z Prostějovské porodnice jsem se strašně těšila domů z Olomouce jsem si říkal to už musím domů? 

 

Joo? A co ty zpackane porody,za ktere personal muze,o tech se tam nepise? To nee,to si nechaji pet jen samou slaavu. K certu s takovou nemocnici!!!

Poslat nový komentář