Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Moravská vodárenská nabízí zvýhodněné rozbory vody ze studní

Moravská vodárenská nabízí zvýhodněné rozbory vody ze studní
ilustrační foto

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ nabízí majitelům studní zvýhodněné rozbory základních chemických a mikrobiologických parametrů pitné vody za smluvní cenu 750 korun. Nabídka platí do konce září 2014.

Voda v soukromých studních nepodléhá žádné pravidelné povinné kontrole. „V roce 2013 provedla MOVO 450 rozborů soukromých studní. Výsledky ukázaly, že až 80 % analyzovaných vzorků vod ze soukromých studní neodpovídalo alespoň v jednom parametru vyhlášce č. 252/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou vodu. Nejčastěji nevyhovovaly mikrobiologické ukazatele. V některých případech byly překročeny limity dusičnanů (limit 50 mg/l) a také limity pro hodnotu manganu, železa a amonných iontů,“ upozorňuje MOVO.

 

V České republice je necelých 10 % obyvatel trvale zásobováno vodou z domovních nebo veřejných studní, vedle toho mnoho lidí používá vodu ze studní na chatách a chalupách o víkendech a dovolených. Pouze laboratorním rozborem fyzikálně chemických a mikrobiologických ukazatelů, které musí splňovat limity dané vyhláškou, se dá zjistit, zda je voda ve studni vyhovující. Na pohled křišťálově čirá voda může v sobě skrývat nebezpečí v podobě mikrobiálního znečištění. V Prostějově si vodu můžete nechat zkontrolovat v laboratoři na Čistírně odpadních vod v Kralickém Háji. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style