Ad: Pitbul zabil jiného psa. Nebyl na vodítku

Ad: Pitbul zabil jiného psa. Nebyl na vodítku
ilustrační foto

Jak PvNovinky dnes informovaly, došlo v minulých dnech v Prostějově k tragedii. Volně pobíhající pitbul napadl jiného psa. Ten musel být kvůli těžkým zraněním utracen. Jak se zdá není to ojedinělý případ. Redakci se ozvala žena, jejíhož psa před časem napadl u hlavního nádraží americký stafordšírský teriér.

„Šla jsem se svým psem směrem k vlakovému nádraží. Někde u křižovatky s Hvězdou jsem na protilehlé straně ulice spatřila mladou dívku se stafordem. Měla ho sice na vodítku, ale to držela jen zlehka. Navíc telefonovala, takže když pes zabral a rozběhl se k nám, vytrhl se jí,“ popsala začátek anabáze paní L.

Staford vzápětí zaútočil na jejího psa. „Stálo při mně štěstí. I když můj pes měl náhubek, měl převahu nějakých dvaceti kilogramů. Navíc je to útulkář, který se bít umí. Okamžitě jsem pustila vodítko, abych mu dala šanci se bránit. Než majitelka doběhla, srazil staforda na zem a držel ho košem. Vodítko jsem chytila v okamžiku, kdy dívka chytila řemen svého psa,“ uvedla žena s tím, že pak se jim obě rozběsněná zvířata podařilo odtrhnout. Jejímu psovi se skoro nic nestalo. „Měl sice prokouslou kůži na krku a pleci, ale díky hustému kožichu to nebyla až tak závažná zranění. K veterináři jsme nešli,“ konstatovala. Dívka i se psem vzápětí místo urychleně opustila, aniž se zeptala, jestli se něco nestalo. „Ještě jsem za ní křičela, ať čoklovi pořídí náhubek, pokud nechce, aby někoho sežral. V tomto případě bylo jediné štěstí, že si staford vybral mého psa a ne jorka staré paní, která stála opodál a byla v těžkém šoku. Toho by rozerval na kusy,“ dodala.

Sama je dlouholetou zkušenou chovatelkou a proto nechápe laxní přístup některých majitelů. „Můžu stokrát tvrdit, že můj pes nikomu nic neudělá. Devadesát devětkrát je to pravda, po sté se do někoho zakousne. Zejména u velkých psů, nebo u psů plemen jako jsou pitové, stafordi, rotvajleři, je prostě náhubek při pohybu na veřejnosti nezbytný. Je to zvíře a jeho chování je nevyzpytatelné,“ konstatovala paní L. (ber)

 

Komentáře

Dobrý den.Pes na fotce není ani jedno zmíněné plemeno ale SBT

Každej pes nemusí být stejný!

nechapu, kdyz slo o napadeni pitbullem, proc je na prilozene fotografii stafordsirsky bullterier ..

Poslat nový komentář