Dnes zemřel pátý voják, zraněný minulý týden v Afghánistánu

Dnes zemřel pátý voják, zraněný minulý týden v Afghánistánu
ilustrační foto

V Ústřední vojenské nemocnici dnes dopoledne zemřel voják, který byl minulý týden v úterý zraněn při sebevražedném útoku v Afghánistánu. Oznámilo to dnes ministerstvo obrany. Úterní útok tak má na svědomí pět životů českých vojáků. Muž byl do Česka převezen ve velmi vážném stavu v neděli.

„Dnes v dopoledních hodinách podlehl v Ústřední vojenské nemocnici Praha následkům zranění rotmistr J. L. (1975), který byl v úterý 8. července 2014 při patrole u základny Bagrám v provincii Parván těžce zraněn po útoku sebevražedného atentátníka," uvedlo ministerstvo. Rodina vojáka byla o smrti informována.

Další český voják utrpěl zranění v neděli o půlnoci afghánského času, kdy byla napadena patrola 2. strážní jednotky BAF v afghánské provincii Parwan nedaleko základny Bagrám. „Při incidentu utrpěl desátník J. M. (1978), který vedl palbu z věže vozidla, středně těžké zranění. Na místě mu byla okamžitě poskytnuta první pomoc. Následně byl transportován do americké vojenské nemocnice na základně Bagrám, kde se podrobil operaci. Jeho stav je stabilizovaný,“ informovalo včera ministerstvo. (red)

Poslat nový komentář