Druhý Restaurant Day se chystá na srpen

Druhý Restaurant Day se chystá na srpen
ilustrační foto

V Prostějově se rozběhl projekt Restaurant Day díky Okrašlovacímu spolku města Prostějova a účastnicím kurzu Okresní hospodářské komory „Od kočárku k podnikání“ už letos v květnu. Pod záštitou Zdravého města Prostějov nabídl vůbec poprvé možnost komukoliv z obyvatel Prostějova pochlubit se svým kulinářským uměním. Pro velký úspěch se akce opakuje 17. srpna od 13 hodin, tentokrát v piknikovém duchu.

„Už teď víme, že k ochutnání se bude nabízet Chilli con carne, těšit se můžeme na bezlepkové speciality v podobě francouzského dortu, na perníkové tiramisu, vafle s ovocem či šunkovo-sýrový chléb. Návštěvníci se budou moci napít čaje Puerh a květoucího čaje, specialit z baskického baru či vín ze Znojma,“ popsala předsedkyně spolupořádajícího Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Podle další z organizátorek, Markéty Valentové, můžeme čekat i povidlové buchty, vdolky, francouzské palačinky, anglické muffiny, ale i letní saláty.

„Celou akci bychom rádi pojali jako jeden velký piknik. Bude se konat v Kolářových sadech, a tak bychom rádi, kdyby si návštěvníci přinesli piknikové deky,“ dodala Markéta Valentová.

I tentokrát čeká děti i dospělé mimo pochutin i bohatý doprovodný program. "Obrátili jsme se na pana Jaroslava Knejpa, který bude mít na starosti hudbu a doufáme, že nám opětovně zatančí i soubor Mánes," zve všechny zábavymilovné spoluobčany třetí z organizátorek, Martina Šponarová.

Restaurant Day

Nápad Restaurant Day, neboli festival dočasných restaurací, vznikl v roce 2011 v Helsinkách a rychle se rozšířil do celého světa. Den amatérských restaurací ale není jenom o jídle, může napomoci utužit například sousedské či kamarádské vztahy. Zapojit se do projektu může každý, kdo si na to troufne. V Česku se letos koná po čtvrté a po Praze, Brně, Lednici, Berouně, Děčíně a Jeseníku se do něj zapojil i Prostějov. (red)

 

Poslat nový komentář