Peníze si o prázdninách mohou vydělat i patnáctiletí

Peníze si o prázdninách mohou vydělat i patnáctiletí
ilustrační foto

„Je mi patnáct let a řeším otázku peněz. Nepocházím zrovna z nejbohatší rodiny, potřebuju sehnat peníze a zatím nemám štěstí. Hledám brigádu, ale všude berou od 16 nebo od 18 let.“ S tímto problémem se potýká řada studentů nejen v Prostějově. Rádi by si o prázdninách přivydělali nějakou korunu, jde to ale ztěžka. Existují pro tuhle věkovou kategorii vůbec nějaké možnosti?

Zcela jistě ano, chce to ale beze sporu notnou dávku štěstí . „Skončila jsem základku, na střední školu budu jezdit do Brna, a tak jsem si chtěla koupit nějaké oblečení, bych zapadla. Naši budou mít dost výdajů s cestovným a ubytováním, tak jsem se rozhodla, že si na nadstandard vydělám sama. Měla jsem štěstí, jde mi čeština a angličtina, tak doučuji hned dvě děcka, co chodila k nám na základku. Dohodila mi je učitelka,“ sdělila PvNovinkám patnáctiletá Nikola.

Stejně stará Andrea hlídá děti sousedům. „Už sem to dělala vloni, školka je zavřená, babičky volno nedostaly, tak sousedka poprosila mě. Jsou fajn, jsme buď doma nebo na zahradě, do ulic bych si s nimi přece jen netroufla,“ svěřila se.

Ze stejně starých chlapců sehnal brigádu i Kuba. „Pomáhám u strejdy na stavbě, jinak jsem se nechytal. Katruju písek a dělám helfra,“ vysvětlil.

 

Jak se zdá, brigádu lze najít skoro vždycky. Bez pochyby je k tomu ale třeba hodně štěstí. Takže – hodně štěstí, třeba jsou nějaké volné koruny k dostání i ve vašem sousedství, milí nezletilí. (ber)

Poslat nový komentář