Chcete vědět, zda vaše díte užívá drogy? Poradí vám policisté

Chcete vědět, zda vaše díte užívá drogy? Poradí vám policisté
ilustrační foto

Problematika zneužívání návykových látek je v dnešní době stále větším problémem. V experimentování s návykovými látkami se věková hranice dětí a mládeže snižuje. S návykovými látkami se setkávají děti již v útlém věku a nemusí se jednat jen o alkohol nebo cigarety.

Rodiče ani blízké okolí si nemusí zprvu vůbec všimnout, že dítě bere drogy, přesto existují určité společné známky užívání návykových látek, které mohou signalizovat, že něco není v pořádku a rodiče začnou mít podezření, že jejich dítě užívá opakovaně nějakou drogu.

Málokdo ví, že lze získat jednorázové testy na užívání drog. Jednoduchá cesta na zjištění přítomnosti drogy jsou testy, které lze zakoupit buď v lékárnách, nebo v prodejnách s drogistickým zbožím. Takové testy nejsou finančně náročné, jejich cenová relace se pohybuje od 80 do 300 Kč. Testem lze zjistit jednu, ale i více drog přítomných v moči. Bližší informace získají zájemci v příbalových letácích.

Pokud se jedná pouze o experimentování, měla by stačit osvěta o nebezpečí návykových látek, v případech dlouhodobého užívání pak již hovoříme o závislostech.

Rodiče mohou získat více informací na stránkách www.policie.cz, zde jsou i rady jako např. Jak odmítnout drogu (http://www.policie.cz/clanek/prevence-odmitnuti-drogy.aspx). (red)

Poslat nový komentář