Bouřky s přívalovým deštěm lze čekat i dnes

Bouřky s přívalovým deštěm lze čekat i dnes
ilustrační foto
Další fotky: 
Bouřky s přívalovým deštěm lze čekat i dnes

I když jsme po několika parných dnech ohlášené bouřky s deštěm spíš nedočkavě vyhlíželi, ne všude přinesly jen lehké ochlazení. Hlavně v Čechách přívalové deště způsobily značné škody, popadané stromy zastavily vlaky a voda zvedla hladiny řek. Neuvěřitelných 26,7 milimetrů dešťových srážek naměřila včera meteorologická stanice Lidové hvězdárny v Prostějově.

Letošní „vodní rekord“ doprovázely i vysoké teploty, ta nejvyšší byla naměřena v 13,09 hodin a činila 31,9 °C. Ne všichni se ale z proudů vody radovali. „Zateklo mi do střechy, hned dvakrát, chytala jsem vodu v koupelně a v předsíni,“ posteskla si paní Alena.

V našem regionu déšť vytopil dům v Konici a kromě toho zaplavil zemědělskou halu s uskladněným materiálem v nedaleké Ochozi. "Hala o ploše 70 krát 20 metrů byla zaplavena asi 20 centimetry vody,” uvedl v pondělí odpoledne pro Novinky.cz mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Meteorologové varují před dalšími silnými bouřkami. Ty by měly Česko zasáhnout i během dneška. Bouře bude doprovázet přívalový déšť, místy by se mohly objevit i kroupy a silný vítr. (ok)

Foto: ber

Poslat nový komentář