Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným krémem

Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným krémem
ilustrační foto

Ministerstvo zdravotnictví stanoví jako nebezpečný pleťový krém Lefery Hyaluron Intense Skin Repair for Day. Původ krému není znám, nabízen je na webových stránkách www.centrumakci/krasa/lefery.

Jedná se o kosmetický přípravek (krém) uložený do bílé papírové skládačky s převažujícím modrým potiskem. Na obalu není uvedena osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce v EU nebo dovozce do EU).

„Bylo zjištěno, že u výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Kosmetický přípravek může být dodáván na trh, pouze tehdy, pokud jsou na obalu, do kterého je přípravek naplněn, a na jeho vnějším obalu nesmazatelně, čitelně a viditelně uvedeny jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby. Před uvedením kosmetického přípravku na trh předkládá odpovědná osoba Evropské komisi informace o složení přípravku, které jsou dostupné toxikologickým střediskům s cílem umožnit rychlé a náležité lékařské ošetření v případě zdravotních obtíží,“ cituje ministerstvo.

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření. (red)

Foto: ministerstvo zdravotnictví

Poslat nový komentář