Olomouc zítra zaplaví bojoví psi

Olomouc zítra zaplaví bojoví psi
ilustrační foto
Další fotky: 
Olomouc zítra zaplaví bojoví psi
Olomouc zítra zaplaví bojoví psi

Bojíte se silných psů? Tak třeba už brzy změníte názor. Chovatelé "bull" psů chystají na 26. července průvod se psy obávaných plemen. Cílem je poukázat na to, že pitbullové, stafordové a podobná plemena jsou ve skutečnosti poslušná a mimořádně přátelská k lidem.

V poslední době se uskutečnilo v České republice už několik setkání chovatelů těchto psů, nyní je na řadě Olomouc. V sobotu 26. července se v jednu hodinu odpoledne sejdou na Žižkově náměstí, projdou celým centrem města včetně Horního náměstí a všemi hlavními parky, u výstaviště Flora předvedou canisterapii.

"Právě ke canisterapii se bulíci, jak se jim říká, hodí ze všech psů nejlépe," dodává organizátor průvodu Petr Švábenský, jinak chovatel stafordšírských bullteriérů. Trasa průvodu končí v Čechových sadech. Pořadatelé chtějí napravit pošramocenou pověst psů typu bull, o kterých se hlavně v médiích mluví pouze v souvislostí s různými útoky na lid.

„Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, že psi, kterým se někdy přezdívá psí gladiátoři, nejsou krvelačné šelmy, ale přátelská zvířata. Záleží jen na majiteli, jak svého psa vychová,“ zvou organizátoři. (ber)

Foto: archiv Petr Švábenský

Poslat nový komentář