Na přehradě budou opět cvičit parašutisté

Na přehradě budou opět cvičit parašutisté
ilustrační foto

Chcete zažít zajímavou podívanou? Zamiřte na Plumlovskou přehradu. Její hladina opět po letech poslouží armádě. Vojáci tam budou opakovaně cvičit seskoky do vody.

"Prostějovští výsadkáři z vojenského útvaru 8280 uspořádají čtyři cvičení, během kterých seskočí z vrtulníku na hladinu Plumlovské přehrady. První ze čtyř výcviků se bude konat 21. července ve 14 hodin a potrvá zhruba dvě hodiny," uvedla mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková s tím, že firma s vojskem na cvičení spolupracuje.

Termíny dalších tří výsadkových cvičení jsou naplánovány na 28. července a na 4. a 18. srpna. "Výsadkáři seskočí z výšky 500 a 1000 metrů. Po dopadu na hladinu se odstrojí z padáku, který jejich kolegové naloží na motorový člun, a doplavou ke břehu. Návštěvníkům přehrady se tak v letních měsících nabízí jedinečná možnost spatřit tuto elitní armádní jednotku přímo v akci," sdělila Tomíčková.

"Na vojáky se těší i chataři. "Cvičívali tady pravidelně, je to velmi atraktivní podívaná. Vezmu i vnuky, těm se to určitě bude líbit," sdělil PvNovinkám Miloš Šimon. (ber)

Ilustrační foto: archiv redakce

Poslat nový komentář