Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Letní Flora Olomouc 2014 bude ve znamení růží

Letní Flora Olomouc 2014 bude ve znamení růží
ilustrační foto

Už jen tři týdny chybí do největšího květinového svátku v České republice – mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC. Letní etapa výstavy s více než půlstoletou tradicí otevře své brány ve dnech 14. až 17. srpna. Její součástí bude i Vyznání růžím.

Po dlouholeté odmlce bude nejstarší československá zahradnická výstava opět obohacena o květinovou přehlídku, která do Olomouce vždy spolehlivě lákala davy návštěvníků: výstavu Vyznání růžím. Vůbec první „Vyznání“ se na výstavišti konalo v roce 1972, cílem bylo pravidelně seznamovat veřejnost s nově vyšlechtěnými odrůdami a výpěstky růží. A nebude tomu jinak ani letos. Mezi stovkami pestrobarevných růží určitě upoutá největší pozornost zářící Abrakadabra, nově vyšlechtěná žíhaná krasavice zahradníků z německého Hamburku.

"Návštěvníci se mohou těšit i na další nádherné „kousky“ královen květin, mezi jiným kolekci růží z rozária Památníku Lidic," uvedla mluvčí Flory Zuzana Studená.

Novinek ale bude na výstavě více: domácí, nově vyšlechtěná odrůda begonie, nový český mečík. Čerstvě vyšlechtěné odrůdy šalvěje a léčivé, ale i velmi dekorativní třapatky přivezou do Olomouce pěstitelé trvalek. Více na www.flora-ol.cz (red)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style