Letní Flora Olomouc 2014 bude ve znamení růží

Letní Flora Olomouc 2014 bude ve znamení růží
ilustrační foto

Už jen tři týdny chybí do největšího květinového svátku v České republice – mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC. Letní etapa výstavy s více než půlstoletou tradicí otevře své brány ve dnech 14. až 17. srpna. Její součástí bude i Vyznání růžím.

Po dlouholeté odmlce bude nejstarší československá zahradnická výstava opět obohacena o květinovou přehlídku, která do Olomouce vždy spolehlivě lákala davy návštěvníků: výstavu Vyznání růžím. Vůbec první „Vyznání“ se na výstavišti konalo v roce 1972, cílem bylo pravidelně seznamovat veřejnost s nově vyšlechtěnými odrůdami a výpěstky růží. A nebude tomu jinak ani letos. Mezi stovkami pestrobarevných růží určitě upoutá největší pozornost zářící Abrakadabra, nově vyšlechtěná žíhaná krasavice zahradníků z německého Hamburku.

"Návštěvníci se mohou těšit i na další nádherné „kousky“ královen květin, mezi jiným kolekci růží z rozária Památníku Lidic," uvedla mluvčí Flory Zuzana Studená.

Novinek ale bude na výstavě více: domácí, nově vyšlechtěná odrůda begonie, nový český mečík. Čerstvě vyšlechtěné odrůdy šalvěje a léčivé, ale i velmi dekorativní třapatky přivezou do Olomouce pěstitelé trvalek. Více na www.flora-ol.cz (red)

 

Poslat nový komentář