Pozor na nebezpečné masti a gely

Pozor na nebezpečné masti a gely
ilustrační foto
Další fotky: 
Pozor na nebezpečné masti a gely
Pozor na nebezpečné masti a gely
Pozor na nebezpečné masti a gely

Ministerstvo zdravotnictví v posledních dnech označilo jako nebezpečné hned několik výrobků. Jedná se o gely a masti, na kterých není uvedeno složení.

První je Konopný gel, originální bylinná receptura s konopným olejem, profesional, EAN: 8594057441906. Země původu neuvedena, distributor LabiLand Company s.r.o., U lužického semináře 114/46, 118 00 Praha 1.

Druhý Koňský balzám bylinný s chilli a kafrem hřejivý 500 ml, profesional. Země původu rovněž neuvedena, distributor LabiLand Company s.r.o,.

Třetím výrobkem je Koňský balzám bylinný s kafrem extra silný 500 ml, stejné nacionále.

Posledním přípravkem, před kterým ministerstvo varuje, je od stejného distributora bez země původu - Harpago čertův dráp, originální bylinná receptura, profesional.

„Ani u jednoho výrobku není uvedena osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce v EU nebo dovozce do EU). V případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření,“ zdůvodňuje rozhodnutí ministerstvo. (red)

Poslat nový komentář