A pořád skáčeme přes kořeny

A pořád skáčeme přes kořeny
ilustrační foto

Podněty občanů, kteří dlouhodobě upozorňovali na zhoršující se průchodnost stezek vedoucích kolem říčky Hloučely za sídlištěm E. Beneše, slíbila radnice řešit již v květnu, kdy vybrala i příslušnou firmu. Zatím se ale na Hloučele nic neděje, a tak zejména pro matky s kočárky jsou i nadále části stezky nepoužitelné.

„Těšili jsme se, že o prázdninách už to bude v pořádku. Tahle musíme stezku objíždět přes trávník na sídlišti, což není s těžkým kočárem a druhým dítětem, které držím za ruku, nic příjemného,“ sdělila redakci paní Markéta.

Odbor životního prostředí magistrátu města nechal zpracovat projektovou dokumentaci na opravu, radní přidělili zakázku v hodnotě 216 tisíc korun bez DPH firmě Ing. Karel Klimeš, provádění staveb, Osek nad Bečvou. „Rozhodli jsme se tak na základě referencí a doporučení. Tato firma má zkušenosti s řešením obdobných problémů na větších vodních tocích, řece Moravě a Bečvě,“ zdůvodnila tehdy výběr náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že stavební práce budou probíhat částečně v korytě řeky.

Podle odboru životního prostředí rekonstrukce začne v nejbližších dnech. „Oprava břehu a dosypání terénu v místech, ve kterých jsou obnažené kořeny stromů v lokalitě vodního toku Hloučela za sídlištěm E. Beneše, bude provedena v srpnu tohoto roku,“ sdělil redakci magistrát ústy mluvčí Jany Gáborové.

Maminky s kočárky se tedy po opravené stezce do konce prázdnin rozhodně neprojdou. (ber)

Foto: ber

 

Poslat nový komentář