Zateplené školy – úspora energií a unavené děti

Zateplené školy – úspora energií a unavené děti
ilustrační foto

Zateplování školních budov má nepříjemný vedlejší efekt. Podle Státního zdravotního ústavu v utěsněných objektech s plastovými okny není vzduch. Děti jsou proto unavené, nepozorné a dělá se jim často špatně.

"Státní zdravotní ústav provedl měření koncentrace oxidu uhličitého v desítkách škol a zjistil, že v některých případech dosahuje dvojnásobných až trojnásobných hodnot, než jsou povolené limity. Dětem se může i zhoršit prospěch. Když jsou unavené, jsou náchylnější k tomu, něco chytit,“ vysvětluje Zuzana Mathauserová ze Státního zdravotního ústavu.

Řešení je podle ústavu dvojí. Častěji větrat, nebo nechat vybudovat větrací jednotku. Obě varianty by ale vlastně zhatily to, proč se energetická opatření realizovala. Úspory by se snížily na minimum. (red)

 

Komentáře

   Děti ve školách přehřáté,unavené a náchylné na chřipk.onemocnění .Na druhé straně se důchodci v  domech s peč.službou klepou zimou a platí vysoké částky za teplo, protože na zateplení těchto domů nezbyly peníze.Nebo se pozapomělo požádat o dotace na zateplení těchto domů ......třeba jen někdo zapoměl. Generace dnešních důchodců má za sebou většinou mnoho let odpracovných a to i v těžk.průmyslu(Železárny,Agrostroj a i v OP,nebyla lehká práce).Nepatřili mezi nezaměstnané nebo lidé vyhýbající se práci. Proto by si zasloužili na stáří trochu pozornosti,ohleduplnosti a zájmu vedení města.

 

 

Tohle je stará známá věc. Hlavně, že plníme deb...... normy EU.

Poslat nový komentář