V Olomouci bude zvířecí krematorium

V Olomouci bude zvířecí krematorium
ilustrační foto
Další fotky: 
V Olomouci bude zvířecí krematorium

Už brzy by se mělo v okrajové čtvrti Olomouce začít budovat zvířecí krematorium. Bude teprve druhé na Moravě. V Olomouci - Chválkovicích ho podle Deníku chce postavit Jiří Kamený. Otevřít ho chce letos na podzim.

„Služba zatím není moc známá, ale je to trend. Je akorát složité získat veškerá povolení, protože naše legislativa s něčím takovým doteď moc nepočítala," sdělil Deníku Jiří Kamený. Počáteční náklady spočítal na milion a půl korun, z toho asi polovina je cena pece.

Zařízení bude stát v průmyslovém areálu na rohu ulic U Panelárny a Libušina. Chce nabízet různé druhy uren nebo popel zalitý do šperku, chystá se také provozovat převozovou službu.

Pozitivní ohlasy sklidil nápad i u prostějovských pejskařů. „Nedokázala bych zvíře, které s námi žilo 16 let, dát do kafilerie. Fenku jsme pohřbili na psím hřbitůvku na Běleckém Mlýně. Pokud začne zvířecí krematorium fungovat, povedeme to v patrnosti,“ sdělila PvNovinkám paní Zdena.

Stejného názoru je i dlouholetý chovatel loveckých psů, pan Jiří. „Všechny psy, kteří nás opustili, máme na zahradě. Vím, že se to nesmí, ale nikdy bych nedokázal zvíře, které bylo nejen služebníkem, ale i kamarádem, zlikvidovat „úředním“ postupem,“ vysvětlil. (ber)

Ilustrační foto: ber

Poslat nový komentář