Hasiči se po včerejší bouřce zapotili

Hasiči se po včerejší bouřce zapotili
ilustrační foto

Pomoc hasičů u devíti událostí celkově si včera vyžádaly vydatnější srážky v Olomouckém kraji. V převážné většině se jednalo o odčerpání vody ze sklepů či pročištění kanalizací. Pomoc profesionálních a dobrovolných hasičů tak byla od zhruba čtrnácté hodiny nejvíce soustředěna na Prostějovsku a Olomoucku, v jednom případě hasiči čistili studnu v Ondřejovicích na Jesenicku.

Intenzivní srážky po chvílích způsobily zaplavení ulic, a to také vyděsilo některé oznamovatele na linku tísňové pomoci. Ve většině případů voda rychle odpadla a vytvořené laguny na komunikacích se také zanedlouho samovolně ztratily.

Některá místa i přesto vyžadovala čerpání. „V Prostějově v Janáčkově ulici hasiči v jednom sklepení objektu zatopeném vodou nasadili plovoucí a kalová čerpadla, zatopena byla ulice Marie Majerové. Z ulice Karoliny Světlé jsme likvidovali bahno z komunikace, v Březsku zasahovali kvůli uvolněné výpusti rybníka,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Podle jeho slov hasiči zasahovali na šesti místech na Prostějovsku, u dvou případů na Olomoucku a jednu událost likvidovali na Jesenicku. „Vše se obešlo bez zranění a také větších škod,“ dodal mluvčí.

Deštivý je i dnešek, o víkendu by měla panovat horka a meteorologové tvrdí. že přívalové deště a bouřky ještě neskončily. (red)

Ilustrační foto: HZS

Poslat nový komentář