Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Pozemky kolem krasického rybníku město neprodá, chce ho koupit

Pozemky kolem krasického rybníku město neprodá, chce ho koupit
ilustrační foto

Rada města nevyhověla žádosti současného majitele rybníku v Krasicích o odkup pozemků v jeho bezprostřední blízkosti. Město bude naopak usilovat o odkoupení vodní nádrže do svého vlastnictví. Na magistrát se obrátila řada občanů s dotazy na další osud rybníku. „Vykládá se tady, že nový majitel na jeho místě chce postavit barák,“ nechala se slyšet paní H., která žije v těsném sousedství nádrže.

Nic takového nehrozí, vysvětluje město, které novému majiteli, jež chtěl z nádrže údajně udělat chovnou nádrž, odmítlo prodat okolní pozemky. Nesouhlas přitom vyslovily příslušné odbory, vodoprávní úřad i Komise koncepce a rozvoje.

„Krasický rybník je tradičním prvkem původní vesnické zástavby, má hodnotu jak environmentální, tak také rekreační a estetickou,“ uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil. Na jeho popud zastupitelé odsouhlasili jednání o odkoupení rybníka městem. Jednání by měla vypuknout již v příštím týdnu.

Rybník je v současnosti vypuštěný, což ovlivnilo i hladinu vody ve studnách okolních domů.

„Nevím, kdo to nechal vypustit, zda minulý nebo současný majitel. V každém případě břehy potřebují opravit,“ sdělil PvNovinkám jeden z místních. Je jisté, že v případě odkupu čeká Prostějov další investice. (ber)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style