Cyklostezka propojí Určickou a Brněnskou už letos

Cyklostezka propojí Určickou a Brněnskou už letos
ilustrační foto

Město urychlí výstavbu cyklostezky mezi okružní křižovatkou v Určické ulici a Brněnskou. Zhotovitel stavby, společnost Skanska, přistoupil na požadavek města, aby etapu propojující trasu od Bulharské směrem na Brněnskou ulici, původně plánovanou realizovat až v příštím roce, provedla ještě letos.

„Cyklostezka tedy bude funkční v celé své délce. Mohou ji tak využívat cyklisté, kteří jezdí z této lokality například do nákupního centra v Okružní ulici,“ uvedl Zdeněk Fišer, náměstek primátora.

Náklady na vybudování obou etap byly podle předpokladu 5,9 milionů korun, zhotovitel vzešlý na základě výsledků zadávacího řízení zvítězil s ekonomicky nejvýhodnější cenou 3,63 milionů korun včetně DPH. (red)

Komentáře

Kolem Agrostroje dříve vedla pouze prašná cesta, kterou firma měla uvést do původního stavu - díky Bohu, že položili asfaltový povrch... :-)

Bohužel, cyklostezka tudy vést nemůže, sama jsem se o tuto problematiku zajímala (bydlím za rohem), ale kvůli drahám to není možné. Nechtějí ji oficiálně povolit. Pokud ale vím, neoficiálně ji lidé používají...Milada Sokolová

A co ta cyklostezka mezi Českobratrskou a Vrahovickou kolem železniční trati?  Teď je tam jen "psí stezka" pro pejskaře (proti psům nic nemám). Cyklista musí do průmyslové zóny a do Vrahovic frekventovanou Vrahovickou silnicí. Když dojedu, tak si řeknu: Zase znovu narozená.

Poslat nový komentář