Policie radí, jak nepřijít o věci během letního relaxování

Policie radí, jak nepřijít o věci během letního relaxování
ilustrační foto

Letní měsíce jsou obdobím odpočinku a dovolených. Jenže stát se může cokoliv. Lehce dojde k situaci, která nám zkazí náladu a ještě můžeme přijít o hodnotné osobní věci. Typickým dějištěm takových nepříjemností jsou koupaliště, vodní plochy, historické památky nebo jiná zajímavá místa, kam se dopravíme většinou autem nebo na kole.

Právě opuštěná auta na parkovištích jsou mimořádným lákadlem pro zloděje, kteří obzvláště prázdniny využívají rádi ke krádežím věcí z aut. Policisté proto přidávají několik rad:

- nenechávejte věci ve vozidle na viditelném místě

- ani věci uschované v prostorách auta nejsou v bezpečí, pachatel může být na blízku, a tak lehce zjistí, zda se mu krádež vyplatí

- cenné věci nechte doma, vezměte si jen to, co potřebujete

- cyklisté by v žádném případě neměli nechávat neuzamčené jízdní kolo, pokud se od něho na nějakou dobu vzdálí

- pokud je to možné, připevněte kolo k něčemu pevnému a více zámky

- vždy je dobré mít kolo pod dozorem, zejména pokud se jedná o dražší kus

- pokud pojedete na plovárnu, kde víte, že bude kolo delší čas bez dozoru, je lepší zvolit jiný způsob dopravy

Také návštěvníci koupališť by měli být na pozoru, i oni totiž patří k vděčným terčům zlodějů. Vždy dobře zvažte, co potřebujete ke koupání – šperky, mobily, různé cennosti a větší finanční hotovost by měly zůstat doma. Batohy a ručníky také nejsou vhodnou skrýší a rozhodně nenechávejte své volně odložené věci bez dozoru.

Policisté řeší v průběhu prázdnin často právě takové případy, kterým by se dalo snadno zabránit. Podle nich by stačilo dávat si větší pozor a být opatrnější na své věci. Pachatelům krádeží stačí jen okamžik nebo chvilka k odpoutání pozornosti a vaše věci velmi rychle změní majitele. Škody jdou často do desetitisíců a návratnost odcizených věcí je velmi mizivá. (red)

Poslat nový komentář