Za svého psa musíte platit, i po něm sbírat hovínka

Za svého psa musíte platit, i po něm sbírat hovínka
ilustrační foto

Strážníci se v posledních dnech zaměřili na kontroly majitelů psů. Jde zejména o poplatek za psa a také o uklízení exkrementů po čtyřnohých miláčcích.

V prvním případě strážníci zjistili ženu, která neměla psa přihlášeného a zaplacený poplatek. „Protože je to cizinka, která se do města přistěhovala před třemi měsíci, byla na tuto povinnost nejprve upozorněna a postup jí byl řádně vysvětlen. I přes svůj slib se během deseti dnů na úřad nedostavila,“ konstatovala strážník Jana Adámková.

Obdobný případ zjištěn u muže, který i přesto, že čtyři měsíce bydlí v Prostějově, svého psa přihlášeného na magistrátu nemá. Obě události byly předány příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku, neboť chovatel je povinen přihlásit označeného psa do evidence vedené finančním odborem, a to do 30 dnů. Pravidla stanovuje obecně závazná vyhláška č. 4/2009. „Ve správním řízení je možné uložit pokutu až do výše 30 tisíc korun.

Rovněž neuklizení psího exkrementu může přijít draho. Stalo se tak majiteli psa, který po svém čtvernožci neuklidil. Všimla si ho ale žena, která ihned přivolala strážníky. „Hlídka přestupci udělila blokovou pokutu. Za znečištění veřejného prostranství §47/ 1d) přestupkového zákona, strážník má oprávnění uložit na místě až 1 000 korun,“ dodala Jana Adámková. (red)

Komentáře

A jak se to dělá,když má pes řídkou stolici?

Poslat nový komentář