Za letní popáleniny mohou chutě a neopatrnost

Za letní popáleniny mohou chutě a neopatrnost
ilustrační foto

Letní sezona, kdy se napříč celou Českou republikou rozpalují domácí či zahradní grily, s sebou kromě příjemných kulinářských zážitků nese i nebezpečí zranění v podobě popálenin. Lidé se nejčastěji spálí od otevřeného ohně (grilování či táboření) a vroucích tekutin (voda, tuk).

Úrazy v podobě popálenin nejsou výsadou pouze letních měsíců, ale objevují se v průběhu celého roku. Sezonně se však mění příčiny těchto závažných poranění kůže. „Popáleniny vzniklé v kuchyních – tedy zejména při smažení a manipulaci s horkými nádobami v pečících troubách – doplněné o popáleniny horkými nápoji, jsou typické pro celý rok. V létě však přibývá těch, které vzniknou v důsledku kontaktu s otevřeným ohněm,“ popisuje praxi Jiřina Stanovská z České pojišťovny.

Typicky jde o případy při grilování nebo posezení u ohně. Přitom 30 - 40 % takových událostí se týká dětí a mládeže ve věku do 18 let. U dětí mladších šesti let pak mezi pět nejčastějších zranění patří právě menší popáleniny.

K nejčastějším popáleninám patří ty, které mají charakter II. stupně a jejichž rozsah přesáhne plochu 10 cm². Lidé si je způsobí nejčastěji právě kontaktem s ohněm, rozpálenými předměty nebo horkou vodou.

Méně případů pak spadá do kategorie popálenin II. stupně, jež zasáhnou povrch kůže na ploše od 6 do 10 cm². Třetí nejčetnější jsou pak popáleniny III. stupně do 10 % zasažení celkové plochy lidského těla. Jedná se o vážná zranění způsobená především přímým působením ohně, jako je pád do ohniště, vzplanutí oděvu nebo intenzivní kontakt se žhavými uhlíky.

Takže pozor u grilů a ohnišť, ať nepřiložíte i svou kůži. (red)

Poslat nový komentář