Letní Flora nabídne Putování kvetoucí pouští, pralesem a světem růží

Letní Flora nabídne Putování kvetoucí pouští, pralesem a světem růží
ilustrační foto

Pouští, pralesem i světem růží provede návštěvníky letošní letní Flora Olomouc. Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh s československou tradicí - vůbec první květinová výstava v olomouckých Smetanových sadech, dnes areálu Výstaviště Flora Olomouc, se konala v srpnu 1958 - otevře své brány ve dnech 14. až 17. srpna. Dnes přinášíme program v jednotlivých pavilonech.

PAVILON A

Hlavní květinová expozice umístěná v nově zrekonstruovaném pavilonu A ponese název „Rozkvetlou pouští, pralesem a zahradou“ a připraví ji Unie botanických zahrad ČR.

Výstavní prostor se promění v různé kouty světa lišící se svoji květenou i okolní scenérií. Celou expozici zkrášlí také tisíce květin vrcholného léta, jako jsou lilie, mečíky, jiřiny, kosatce. V prostoru hlavní expozice nebude chybět ani posezení a odpočinková zóna, kde lidé budou mít příležitost prohlédnout si nové odrůdy letních květin či navštívit odbornou poradnu.

Unikátní výstava připravená díky Velvyslanectví Nigerijské federativní republiky představí kulturu této africké země doplněnou ukázkami nigerijské květeny. Nebudou na ní chybět pozoruhodné artefakty vytvořené umělci z této exotické země.

PAVILON A - GALERIE

Výstava Vyznání růžím představí velké množství odrůd a druhů růží, jejichž krása se bude prolínat s vystavenými uměleckými výtvory z oboru uměleckého kovářství, sochařství nebo keramiky. Tuto výstavu doplní doprovodný program pořádaný ve spolupráci s časopisem Receptář. Pořadatelé nabídnou i velkou přehlídku nového sortimentu balkonových květin od předních českých pěstitelů. Český spolek perenářů pak představí nové odrůdy trvalek. Tradiční soutěže v aranžování květin se ponese v duchu tématu Letní věnec z růží. Letní květinovou show osvěží svou nabídkou Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých rostlin Pelero CZ a další domácí i zahraniční vystavovatelé.

PAVILON B

Členové Českého zahrádkářského svazu přivezou nejrůznější výpěstky, zejména gladioly, jiřiny, bylinky a trvalky. Zajímavá bude i expozice okrasných dřevin Svazu školkařů ČR. K příjemné pohodě bude vyhrávat cimbálová muzika s ochutnávkou prvního burčáku.

PAVILON C

Zahrádkáři z Olomouce předvedou výsledky svého pěstitelského umění. Vystaví lákavé letní ovoce a zeleninu, ale i přehlídku sortimentu rajčat a salátových okurek. Dalším lákadlem se stane výstava dýní a cuket spojená se soutěží o nejhezčí z nich.

PAVILONY E, G, H, VENKOVNÍ PLOCHY

Letní doprovodné a zahradnické trhy (květin, zeleniny, semen, školkařských výpěstků, zahradnických pomůcek, hobby zboží).

SBÍRKOVÉ SKLENÍKY / BOTANICKÁ ZAHRADA (Bezručovy sady)

Zdarma mohou návštěvníci výstavy zavítat do sbírkových skleníků a botanické zahrady výstaviště. Volný vstup budou mít do botanické zahrady UP ve Smetanových sadech.

SOUTĚŽE

Soutěž v aranžování květin na téma Letní věnec z růží. (SKF)

Soutěž o nejlépe řešenou expozici. (VFO, a.s.)

Soutěž o nejhezčí dýni a cuketu. (ČZS)

(red)

 

Poslat nový komentář