Pozor, silnice jsou plné policistů!!!

Pozor, silnice jsou plné policistů!!!
ilustrační foto

Kvůli příliš mnoha dopravním nehodám s tragickými následky vyrazili tento týden na cesty po celé republice policisté. V době od 11. do 17. srpna vyhlásil policejní prezident Tomáš Tuhý dopravně bezpečnostní akci. Sundejte tedy nohu z plynu a zkontrolujte si, zda má váš vůz či motocykl všechny náležitosti.

„Hlídky Policie České republiky ze služeb dopravní, pořádkové i cizinecké policie mají za úkol se zaměřit především na rizikové a méně chráněné skupiny účastníků silničního provozu, kterými jsou chodci, cyklisté a motorkáři, u kterých zaznamenáváme zvýšený podíl na tragických dopravních nehodách. Stranou nezůstanou ani řidiči motorových vozidel, u kterých se policisté zaměří na dodržování pravidel silničního provozu zejména ve smyslu rychlostních limitů, používání bezpečnostních pásů a podobně,“ upozornil Josef Bocán z tiskového odboru policejního prezidia.

Řidiči se s hlídkami budou setkávat především na dopravně zatížených komunikacích, a to jak v obcích, tak i mimo ně.

Policie České republiky v prvních sedmi měsících letošního roku šetřila 47 619 dopravních nehod na pozemních komunikacích. Při těchto nehodách bylo 340 osob usmrceno, 1 547 osob těžce zraněno a 13 533 osob zraněno lehce. „Největší meziroční nárůst zaznamenáváme bohužel v té nejzávažnější kategorii. Ve srovnání s prvními sedmi měsíci loňského roku, jsme letos zaznamenali o 29 vlivem dopravních nehod usmrcených osob více,“ dodal Bocán. (red).

Ilustrační foto: PČR

Poslat nový komentář