Bikrosová dráha pořád nikde

Bikrosová dráha pořád nikde
ilustrační foto
Další fotky: 
Bikrosová dráha pořád nikde
Bikrosová dráha pořád nikde

Jak PvNovinky již informovaly, s nápadem vybudovat v Prostějově v areálu velodromu v Kostelecké ulici bikrosovou dráhu, přišli sourozenci Horákovi. Město nápad převzalo a rozhodlo se 190 metrů dlouhou trať postavit samo. Začít se mělo v dubnu, pak v srpnu. Jak to vypadá, milovníci bicrosu se letos nesvezou.

Jediným počinem jsou zatím haldy hlíny, která byla odtěžena při výstavbě cyklostezky na Hloučele. Podle radnice byl zádrhel ve výběrovém řízení na zhotovitele. „V prvním kole výběrového řízení zůstal jeden zájemce, což zákon o veřejných zakázkách nepřipouští. Teprve v druhém kole se přihlásil druhý uchazeč,“ vysvětlil před časem náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Nejnižší cenu 601 930 korun včetně DPH předložila společnost Dobeš – Stavby Drysice, která již má s realizací obdobných sportovišť zkušenosti. Dráha je navržena pro dva jezdce ze startovacího pahorku v obtížnosti pro širokou veřejnost, obsahuje řadu technických prvků a klopené zatáčky.

Není bez zajímavosti, že autoři nápadu a úspěšní jezdci - sourozenci Horákovi, chtěli dráhu vybudovat na vlastní náklady. Město to ale zamítlo s tím, že areál velodromu je v jeho majetku. (ber)

Foto: ber

Poslat nový komentář