Lidé se v přehradě koupat mohou, psi ne. Onemocní

Lidé se v přehradě koupat mohou, psi ne. Onemocní
ilustrační foto

Podle posledního měření hygieniků je voda v Plumlovské přehradě vhodná ke koupání. Ale jak se zdá, pouze pro lidi. Čtyřnožci si z koupele odnášejí památku v podobě mokvavých vyrážek.

„U mé fenky zlatého retrívra se vyskytla mokvavá vyrážka kolem uší, začaly se dělat mokvavé stroupky a plstnatět srst, která jí i vypadávala, takže se začala tvořit holá místa. Stejná vyrážka se stroupky se jí udělala v oblasti slabin a genitálií. Na veterině mi sdělili, že vyrážka je z koupání v přehradě,“ podělila se o neradostnou zkušenost na Facebooku jedna z prostějovských chovatelek. Pes dostal kapky do uší, kde je nějaký kvasinkový zánět a na vyrážku speciální krém. „Za výkon a léky jsem tam nechala 850 korun a není to suma konečná,“ dodala.

Stejnou zkušenost mají i další majitelé psů. „Veterinář mi řekl, že pes v žádném případě do vody nesmí. Koupala jsem se v přehradě s ním a žádné problémy nemám. Na to mi bylo řečeno, že psi mají citlivější kůži,“ přidala poznatek majitelka labradora Ilona M.

Podle odezvy mezi pejskaři ale není problematická jen Plumlovská přehrada. „Vím o čtyřech psech, kteří mají tuto vyrážku. Teď jsou ve fázi vyholená srst a mažou,“ uvedla na FB další chovatelka s tím, že psy nechali jejich majitelé vykoupat v Hloučele. (ber)

Ilustrační foto: archiv PvNovinek

Poslat nový komentář