Cestovní kancelář Hellas - nejen Řecko zkrachovala

Cestovní kancelář Hellas - nejen Řecko zkrachovala
ilustrační foto

Třetí cestovní kanceláří, která letos zkrachovala, je prostějovská Hellas – nejen Řecko. Informaci o jejím krachu ve středu podala pojišťovna Generali, která pojistila kancelář proti úpadku. Pojišťovna dále sdělila, že Hellas má v Řecku 120 klientů. Prvních devět by se letecky mělo vrátit dnes, další kontaktuje asistenční služba.

„Mohu potvrdit, že cestovní kancelář HELLAS – nejen Řecko je proti úpadku pojištěna u Generali," uvedl generální ředitel pojišťovny Štefan Tillinger. Cestovní kancelář je s Generali v kontaktu. Pojišťovna uvedla, že podle informací CK by měl být pojistný limit dostatečný. Oficiální tiskovou zprávu by měla vydat sama kancelář

Lidé, kteří měli s cestovkou odletět za sluncem v nejbližších dnech, jsou velmi zklamaní. "Tchýně měla teď odjet s naší malou. Dovolená u moře stála 27 000 korun. Jsem zvědavá, kdy peníze od pojišťovny přijdou, v každém případě máme po dovolené, na druhou totiž už nemáme," postěžovala si paní Jana.

Jsou i tací, kteří krachu cestovky nemohou uvěřit. „S Hellasem jsme jezdili do Řecka několik let, vždy bylo všechno v naprostém pořádku, majitelka je velmi příjemná a schopná žena,“ sdělili redakci manželé N. s tím, že informaci stále nemohou uvěřit. V každém případě kancelář byla dnes zavřená a hlouček lidí přede dveřmi čekal na někoho z cestovky marně. Na dveřích viselo oznámení o úpadku s tím, že kancelář je pojištěná a klienty bude kontaktovat.

Cestovní kancelář Hellas – nejen Řecko pořádala zájezdy do Řecka, Bulharska, Chorvatska a pobytové zájezdy po Evropě. Majitelka kanceláře Šárka Trunečková dříve provozovala cestovní kanceláře Hellas Tour. (ber, ok)

Poslat nový komentář