Dráhy v sobotu omezují provoz, chcete-li do Prahy, počítejte s výlukami

Dráhy v sobotu omezují provoz, chcete-li do Prahy, počítejte s výlukami
ilustrační foto

V sobotu 16. srpna 2014 se uskuteční rozsáhlá výluka v oblasti Ústí nad Orlicí na hlavní železniční trati z Prahy do České Třebové a dále ve směru na Brno a Olomouc.

Při výluce dojde k významnému omezení kapacity této tratě v oblasti Ústí nad Orlicí. Z toho důvodu byla přijata rozsáhlá opatření a sestaven výlukový jízdní řád. Připravená opatření mají za cíl minimalizovat dopady výluky na cestující, zachovat maximum přestupních vazeb a zároveň minimalizovat přenášení zpoždění na jiná místa republiky.

Cestující žádáme, aby dne 16. srpna věnovali zvýšenou pozornost výukovým jízdním řádům, sledovali aktuální informace v železničních stanicích (elektronické informační systémy a staniční rozhlas) a řídili se pokyny zaměstnanců dopravce a řízení provozu.

„Při plánování cest na tento den počítejte s větší časovou rezervou, zvláště pokud budete přestupovat za místem výluky na další spoje, a volte případně dřívější spoj nebo pozdější příjezd do cíle své cesty,“ upozorňují České dráhy. Bližší informace získáte na http://www.cd.cz/infoservis/aktuality/-21373/. (red)

Poslat nový komentář