Dům hrůzy je problémem již léta

Dům hrůzy je problémem již léta
Foto ber
Další fotky: 
Dům hrůzy je problémem již léta
Dům hrůzy je problémem již léta

 

Na katastrofální stav rohového domu  stojícího na rozhraní Husova náměstí a Přediny upozorňují lidé již několik let. Majitelé nechali kolem domu před časem vybudovat bednění, které má zabránit pádu omítky a cihel ze zchátralé stavby. To se ale kolemjdoucím jeví jako nedostačující.

„Před nějakým časem byl mříží zabezpečen hlavní vchod a okolí domu obehnané dřevěnými prkny-policemi, které mají zadržet odpadávající kusy cihel a střechy. Toto opatření je dle mého názoru nedostatečné, nejenže od dřevěných prken se mohou padající cihly odrazit a zranit kolemjdoucí, ale dokonce i zábrany jsou už opravdu nebezpečně prohnuté pod tíhou napadaných cihel. Tyto zábrany očividně už mnoho dalšího neunesou a fakt, že dřevo vlivem deště chátrá a slábne, jeho prolomení ještě urychlí,“ napsal podnět na městský web jeden z občanů.  

Dlouhodobý boj vede i jeden ze sousedů. „Padají nám do dvora cihly, tašky, omítka. S majiteli se léta dohaduji, ale je to zbytečné,“ sdělil redakci Vlastimil M. Podle obyvatel okolních domů je objekt navíc nebezpečný i jinak. „Co vím, je přízemí plné starých pneumatik. Jestli to jednou blafne, budeme se všichni divit,“ potvrdil informaci další ze sousedů.

Jak se k celé situaci postaví magistrát budeme sledovat. Zatím je stížnost předána stavebnímu odboru. (ber)

Poslat nový komentář