Volební reklamy jsou v Prostějově jako špatný vtip

Volební reklamy jsou v Prostějově jako špatný vtip
Foto PvNovinky.cz

 

Předvolební boj může gradovat různě. Mimo jiné prostě ti, kdo jsou u kormidla mětských firem, znemožní reklamu ostatním. Jako první na to v Prostějově upozornili Moravané, dnes se se stejným problémem potýká i ODS.

Prostějovská ASA,  která obhospodařuje městské reklamní plochy, zrušila domluvenou rezervaci jedenácti vývěsek straně Moravané, která byla objednána už letos v dubnu. „S pracovnicí, která měla danou agendu na starosti, jsme prošli volné pozice, které nebyly na požadovaný termín na přelomu září a října rezervované jinými zákazníky. Vybrané pozice jsme zarezervovali a na tuto objednávku a rezervaci jsem obdržel písemné potvrzení,“ popsal prostějovský šéf strany  Martin Pekáček. Podle jeho slov mu nakonec  ASA v červenci oznámila, že od ledna jsou veškeré reklamní plochy typu Horizont rezervované, a objednávku Moravanů ruší.

„Fair play“ podle náměstka

Na plochách se v této chvíli objevují tváře politiků z ČSSD a nového hnutí PéVéčko, jehož lídr a náměstek primátora Jiří Pospíšil byl původně členem ODS.  Právě on si horizonty na jaře údajně „zabukoval“, když byl ještě členem občanských demokratů, ale nyní si je „vzal s sebou“ pro své nové uskupení, s nímž se snaží udržet na radnici. Zjistit podrobnosti o přesných datech objednávek ovšem není jednoduché, protože ASA patří na městě právě pod náměstka Pospíšila.

Auta mohou, strana ne?

Na jeho původní stranu  už horizonty nezbyly, a proto se bez humbuku a veřejných prohlášení rozhodla k jinému řešení.  Ani to ale u vedení radnice neprošlo. „Chtěli jsme instalovat na sloupy veřejného osvětlení  papírové poutače, takové, které mají třeba cirkusy. Jejich umístění zcela běžně schvaluje odbor správy a údržby majetku města, tentokrát to ale šlo na poradu vedení,“ uvedl předseda oblastního sdružení  prostějovské ODS Petr Sokol. Podle jeho slov se jednalo o 24 poutačů, které měly být umístěny v prostějovských ulicích 4 týdny. Odpověď magistrátu ale reklamu zarazila. „Porada vedení před třemi dny většinou naši žádost neschválila,“ dodal Sokol s tím, že bližší informace proč se tak stalo, nemá.  Žádost je tím podle magistrátu ukončena. „Nerozumím sice tomu, proč ještě tento týden tímto způsobem mohla své aktivity v Prostějově propagovat automobilová show a najednou je to problém. Počty reklam ale volby nerozhodují, takže jsme nad věcí a zaměříme kampaň na jiné nosiče,“ dodal Petr Sokol. Jakou roli ve věci hraje to, že odbor majetku, přes který žádost šla, je podřízen právě náměstku Pospíšilovi, zůstává otevřené.

Všichni jsme si rovní a někteří rovnější

Vedení města, ve kterém sedí  dva členové před volbami rychle upečeného hnutí PéVéčko – Hemerková a Pospíšil, se tak svou troškou podílelo na omezení kampaně další z politických stran. A navíc se zdá, že prostějovská městská kasa příliš financí nepotřebuje. Za papírové poutače by totiž ODS zaplatila zhruba sedm tisíc korun, navíc by odpadly i náklady s jejich instalací. (red)  

Komentáře

Rád bych upřesnil informaci: na sloupech jsou reklamy - ANO, PéVéčka a ČSSD. 

Připomeňme si § 30 Zákona o obecních volbách, který upravuje volební kampaň.. dle (1) Pro volební kampaň starosta může vyhradit plochu pro vylepení volebních plakáty a to nejméně 10 dnŧ přede dnem voleb. Možnost jejího využívání musí odpovídat zásadě  rovnosti kandidujících volebních stran.....

To bych rád viděl, jak zásada rovnosti je uplatněna, ale když zákon použije slovo "může", tak nemusí a proč by to dělal, jakápak rovnost...... karty se musí rozdat tak, aby to vyšlo jako minule...! Že jsou ty karty trochu "cinglé", nenechte se vysmát, historie uvádí pouze vítěze! Pisatel předchozího komentáře se ptá, zda-li to bude Pé-Wé-Cé-čku něco platné. Může být, lidé často milují takové ty šikovné kluky, co někoho převezli, převlékli včas kabát, umí se chlubit cizím peřím. Již jen pomyšlení, že ti bývalí členové, co utekli z ODS mají v případě nezvolení jistá lukrativní místa, odkud vyšli a oni jsou tak "obětaví", že i s finančními ztrátami chtějí "sloužit lidu", nebude v tom nějaká bokovka, třeba funkce v představenstvech, dozorčích radách, jistě ne korupční prostředí... ta  šílená touha být u koryta, že dokonce si založí vlastní politické hnutí, to jsou případy, dokonale popsané panem MUDr.Hnízdilem. Možná by prospělo malé sako a pár měsíců terapie.

Inu ODS sklízí to, co před lety spolu s ČSSD zasela. Klientelismus jak vidět tu běží, někdo může a druhý jen hledí. Pravidlo válcovat všechny bez ohledu, zda je to pro občany města Prostějova prospěšné funguje i bez většiny ODS v radě spolu s ČSSD dál. Bude to PéVéčku něco platné? To musí rozhodnout voliči. Ale v tomto směru by v případě PéVéčka k žadné změně nedošlo, mimo názvu.

Poslat nový komentář