Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Češi nejsou zajištěni pro případ výpadku svého příjmu

Češi nejsou zajištěni pro případ výpadku svého příjmu
ilustrační foto

Kterých krizových životních situací se Češi obávají nejvíce? Z nedávno realizovaného průzkumu České pojišťovny vyplývá, že jde především o strach ze závažných onemocnění, ztráty příjmu či trvalé invalidity. Alarmující přitom je, že téměř třetina dotázaných není proti těmto fatálním rizikům nijak pojištěna a jednoduše spoléhá na pomoc svých nejbližších.

Výzkum České pojišťovny ukázal, že se více než polovina (56 %) Čechů obává především nádorových onemocnění a že téměř třetina (29 %) dotázaných není proti těmto rizikům nijak pojištěna. V případě vážné nemoci či úrazu s dlouhodobým dopadem do příjmů by tak 40 % Čechů vydrželo s úsporami pouze jeden měsíc, 23 % by vystačilo s našetřenými penězi dva až tři měsíce, 13 % po dobu 4 až 6 měsíců, 12 % půl roku až rok a rovněž 12 % déle než jeden rok. V těchto kritických situacích lidé dle výsledků průzkumu spoléhají nejčastěji na pomoc svého partnera či partnerky (68 %). Na rodiče by se potom s žádostí o pomoc obrátili především mladší lidé ve věku od 18 do 25 let (téměř 80 % z této skupiny respondentů). V těžkých chvílích spoléhají Češi také na pomoc svých sourozenců (19 %) či přátel (14 %).

Průzkum pro Českou pojišťovnu realizovala v červnu 2014 společnost Ipsos na vzorku 525 respondentů ve věku 18-65 let. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style