Zlínská ZOO dnes otevře Zátoku rejnoků

Zlínská ZOO dnes otevře Zátoku rejnoků
ilustrační foto

Právě dnes zlínská zoo slavnostně otevře zbrusu novou expozici - Zátoku rejnoků. Poprvé tak máte možnost spatřit dvacet mořských rejnoků. Díky unikátnímu pojetí bazénu si je budete moci dokonce i pohladit a nakrmit!

Novou expozici zlínská zoo připravovala čtyři roky, Svým pojetím je naprosto ojedinělá a nemá ve střední Evropě obdoby. Domov tu našlo dvacet mořských rejnoků druhu siba ománská (Rhinoptera jayakari). "Připravili jsme pro ně bazén o objemu 100 m krychlových s průměrnou hloubkou vody zhruba jeden metr. Na jejich jídelníčku dominují především ústřice, krabi nebo škeble. Tady u nás si budou pochutnávat především na krevetách, kterými je budou moci krmit i návštěvníci," přidal pozvánku kurátor zahrady Pavel Shromáždil.

Kromě rejnoků se v expozici představí také největší suchozemští korýši na světě – krabi palmoví. V rámci Evropy je chová pouze několik zoologických zahrad.

Slavnostní otevření expozice proběhne v 11 hodin na nádvoří zámku. "Poté vás pozveme na první návštěvu Zátoky rejnoků, kde na vás bude čekat představení expozice a také komentované krmení rejnoků. Doprovodný program však nabídne i další překvapení. Těšit se můžete na výtvarné dílny, malování na obličej a na jedinečné vystoupení originálních pirátů," láká zahrada. (red)

 

Poslat nový komentář