Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Zlínská ZOO dnes otevře Zátoku rejnoků

Zlínská ZOO dnes otevře Zátoku rejnoků
ilustrační foto

Právě dnes zlínská zoo slavnostně otevře zbrusu novou expozici - Zátoku rejnoků. Poprvé tak máte možnost spatřit dvacet mořských rejnoků. Díky unikátnímu pojetí bazénu si je budete moci dokonce i pohladit a nakrmit!

Novou expozici zlínská zoo připravovala čtyři roky, Svým pojetím je naprosto ojedinělá a nemá ve střední Evropě obdoby. Domov tu našlo dvacet mořských rejnoků druhu siba ománská (Rhinoptera jayakari). "Připravili jsme pro ně bazén o objemu 100 m krychlových s průměrnou hloubkou vody zhruba jeden metr. Na jejich jídelníčku dominují především ústřice, krabi nebo škeble. Tady u nás si budou pochutnávat především na krevetách, kterými je budou moci krmit i návštěvníci," přidal pozvánku kurátor zahrady Pavel Shromáždil.

Kromě rejnoků se v expozici představí také největší suchozemští korýši na světě – krabi palmoví. V rámci Evropy je chová pouze několik zoologických zahrad.

Slavnostní otevření expozice proběhne v 11 hodin na nádvoří zámku. "Poté vás pozveme na první návštěvu Zátoky rejnoků, kde na vás bude čekat představení expozice a také komentované krmení rejnoků. Doprovodný program však nabídne i další překvapení. Těšit se můžete na výtvarné dílny, malování na obličej a na jedinečné vystoupení originálních pirátů," láká zahrada. (red)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style